start / Wsparcie

Wsparcie

FAQ

Czy mogę wymienić front głośnikowy na inny kolor?

Tak wymiana frontów jest możliwa w naszych produktach. Fronty są zamontowane na magnesach i mogą Państwo zaopatrzyć się w dodatkowe fronty na specjalną okazję, jak również, aby dopasować kolumny do nowego wystroju wnętrza.

Czym jest źródło?

Źródło (dźwięku) jest to każde urządzenie, które odtwarza muzykę, która później jest transmitowana przez wzmacniacz do kolumn głośnikowych. Do źródeł zaliczają się: odtwarzacz CD, tuner radia, gramofon, komputer, tablet, telefon komórkowy. Innymi słowy jest to pierwsze urządzenie w torze audio.

Czy jakość z komputera, tabletu lub telefonu jest słaba?

Podłączając którekolwiek z powyższych urządzeń kablem analogowym (np. jack-cinch) do wzmacniacza uzyskamy niską jakość (słabą siłę sygnału, mało detali) . Jest to związane z faktem, że wbudowane w urządzenia elektroniczne dekodery cyfrowo analogowe (DAC) są zminiaturyzowane i nie oferują takich parametrów audio na wysokim poziomie. DAC jest odpowiedzialny za konwertowanie cyfrowego sygnału dźwiękowego do analogowego. Na rynku istnieją zewnętrzne urządzenia DAC wysokiej jakości. Podłączając komputer, tablet lub telefon przez kabel USB, Bluetooth lub Wi-Fi możemy uzyskać wysoką jakość dźwięku (przy założeniu, że muzyka nagrana jest w wysokiej jakości np. w formacie FLAC).

Dlaczego głośniki Inwall mają większy element montażowy od frontowego panelu?

Kubatura wewnętrzna głośników serii Inwall jest zależna od parametrów membrany basowej. To właśnie ona determinuje litraż kolumny. Aby pogodzić akustykę oraz stylistykę opracowaliśmy specjalny sposób montażu kolumn instalacyjnych, dzięki temu po zakończonej instalacji mogą Państwo się cieszyć pełnią dźwięku oraz minimalistyczną stylistyką.

Za co są odpowiedzialne kolumny w kinie domowym?

Kolumny frontowe odtwarzają muzykę, efekty specjalne, dialogi, które są prowadzone na drugim planie. Kolumna centralna odtwarza dialogi z pierwszego planu, główną linie muzyczną oraz efekty specjalne. Kolumny efektowe odtwarzają efekty specjalne, tworzą klimat otoczenia np. przelatujący helikopter. Kolumna basowa jest odpowiedzialna za odtwarzanie najniższych częstotliwości np. wybuchów, uderzeń, trzęsień ziemi.

Czy potrzebuje subwoofer?

Potrzeba dodatkowego głośnika basowego jest zależna od preferencji słuchacza oraz kubatury pomieszczenia. W dużych pomieszczeniach kolumny głośnikowe mogą nie odtwarzać tak dobrze niskich częstotliwości. Wtedy pomocny może okazać się dodatkowy głośnik basowy, który uzupełni zestaw o niskie rejestry. Co więcej, nasze firmowe subwoofery są wyposażone w dodatkowy wzmacniacz, co daje możliwość dostrojenia niskich częstotliwości pod pomieszczenie i resztę zestawu audio. W zależności od tego jakiej słuchamy muzyki potrzeba subwoofera jest większa lub mniejsza. W przypadku muzyki organowej, koncertowej, elektronicznej, hip-hopu oraz kina domowego subwoofer stanowi świetne wsparcie dla systemu audio. Jeżeli zamierzają Państwo wybrać kolumny Comapct do dużego pomieszczenia doradzamy zakup dodatkowych subwooferów.

Czym się różni zestaw stereo od kina domowego?

Zestaw kina domowego posiada więcej kolumn głośnikowych. Ścieżki dźwiękowe w filmach są nagrane specjalnie na większą ilość kanałów, aby położyć nacisk na dialogi na pierwszym planie, oddać bardziej klimat filmu, odtwarzać wybuchy z dużą wiernością. Najbardziej popularnym rozkładem kolumn w kinie domowym jest 5.1. Istnieją też bardziej skomplikowane systemy składające się nawet z kilkudziesięciu głośników. Przeważnie jednak są stosowane w salach kinowych. W związku z popularnością systemu 5.1 właśnie w tej technologii jest najwięcej dostępnych filmów na rynku. W zależności od pomieszczenia doradzamy klientom rozwiązania pod ich potrzeby. W dużych pomieszczeniach warto stosować jest rozwiązanie 5.2, czyli takie gdzie są dwa głośniki basowe. Dzięki temu basy rozprzestrzeniają się w pomieszczeniu w bardziej wyrównany sposób oraz poprawia się stereofonia podczas słuchania muzyki.

Jaki musi być głęboki otwór do instalacji głośników z serii Inwall?

Dla głośników Inwall A, B, C otwór głębokość otworu montażowego wynosi 10cm. Dla głośników basowych Inwall S25 oraz Inwall S30 głębokość otworu montażowego wynosi 20cm.